Zielone otoczenie na osiedlu mieszkaniowym

Na atrakcyjność lokalu mieszkalnego wpływa wiele czynników. Jest to przede wszystkim funkcjonalność lokalu, jego cena, koszty utrzymania, ale także zieleń i odpowiednia przestrzeń wokół osiedla.

Zieleń, drzewa oraz ciekawe i ładne rozplanowanie okolicy, może znacznie podnieść atrakcyjność inwestycji i sprawi, że mieszkania będą chętniej kupowane. Dodatkowym atutem bywa również bliska odległość parków, zbiorników wodnych, czy lasu, gdyż jak się okazuje dla potencjalnych nabywców ważny jest widok z okna i bliskość terenów zielonych.

Poza względami ekonomicznymi dla inwestora, tereny zielone na osiedlach mieszkaniowych pozytywnie wpływają także na mieszkających tam ludzi. Osoby żyjące wśród zieleni cieszą się bowiem lepszym samopoczuciem, posiadają większe poczucie własnej wartości, są mniej podatne na depresję i inne schorzenia natury psychologicznej. W takich okolicznościach przyrody chętniej i częściej tworzą się wspólnoty osiedlowe oraz inne inicjatywy społeczne. Zieleń dobrze wpływa także na poczucie bezpieczeństwa.

Natomiast dla najmłodszych mieszkańców osiedli, rośliny i drzewa to dobra lekcja przyrody, którą mogą obserwować na co dzień. Drzewa i krzewy sprzyjają pojawieniu się różnych gatunków ptaków oraz małych zwierząt, co tylko potęguje pozytywne walory otoczenia.

Obecnie o tereny zielone wokół osiedli coraz częściej dbają zatrudniane przez zarządców firmy, które specjalizują się w pielęgnacji roślin. Takie rozwiązanie jest idealne zarówno dla mieszkańców, jak i dla wspólnot mieszkaniowych, gdyż rośliny zawsze są zadbane, odpowiednio przycięte i podlane. Wyglądają pięknie i zdrowo i cieszą oko mieszkańców.

Comments are closed.

  • Wynajem mieszkania

    Wiele osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy decyduje się wtedy nie na wynajem mieszkania. Taka forma jest bardzo popularna, posiada swój plusy i minusy. Niestety minusów jest tutaj sporo więcej niż plusów. Podstawową i raczej jedyną zaletą wynajmu mieszkania jest fakt, że mieszkamy niezależnie. …
  • Kolorowe lakiery do paznokci

    Niektóre kobiety bardzo lubią sięgać po kolorowe lakiery do paznokci. Oczywiście nie brakuje takich pań, które lubią posiadać paznokcie pomalowane na zupełnie jasny lub całkiem ciemny kolor, jednak większość osób sięga po kolorowe lakiery do paznokci. Co więcej bardzo wiele osób posiada w domu wiele …
  • Czy pokój dla dziecka musi być bezosobowy

    Często spotykane jest przyporządkowywanie noworodkom kolorów. Różowy odcień przeznaczany jest dla dziewczynek natomiast niebieski dla chłopców. W tych kolorach utrzymywane są sypialnie i wybierane zabawki. Sytuacja ta ulega, jednak ciągłym zmianom. Istnieje przecież sporo innych możliwości dotyczących wystroju pokoju naszego malucha. Nie można przecież stwierdzić, …
Wrzesień 2019
P W Ś C P S N
« Sie    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30