Zielone otoczenie na osiedlu mieszkaniowym

Na atrakcyjność lokalu mieszkalnego wpływa wiele czynników. Jest to przede wszystkim funkcjonalność lokalu, jego cena, koszty utrzymania, ale także zieleń i odpowiednia przestrzeń wokół osiedla.

Zieleń, drzewa oraz ciekawe i ładne rozplanowanie okolicy, może znacznie podnieść atrakcyjność inwestycji i sprawi, że mieszkania będą chętniej kupowane. Dodatkowym atutem bywa również bliska odległość parków, zbiorników wodnych, czy lasu, gdyż jak się okazuje dla potencjalnych nabywców ważny jest widok z okna i bliskość terenów zielonych.

Poza względami ekonomicznymi dla inwestora, tereny zielone na osiedlach mieszkaniowych pozytywnie wpływają także na mieszkających tam ludzi. Osoby żyjące wśród zieleni cieszą się bowiem lepszym samopoczuciem, posiadają większe poczucie własnej wartości, są mniej podatne na depresję i inne schorzenia natury psychologicznej. W takich okolicznościach przyrody chętniej i częściej tworzą się wspólnoty osiedlowe oraz inne inicjatywy społeczne. Zieleń dobrze wpływa także na poczucie bezpieczeństwa.

Natomiast dla najmłodszych mieszkańców osiedli, rośliny i drzewa to dobra lekcja przyrody, którą mogą obserwować na co dzień. Drzewa i krzewy sprzyjają pojawieniu się różnych gatunków ptaków oraz małych zwierząt, co tylko potęguje pozytywne walory otoczenia.

Obecnie o tereny zielone wokół osiedli coraz częściej dbają zatrudniane przez zarządców firmy, które specjalizują się w pielęgnacji roślin. Takie rozwiązanie jest idealne zarówno dla mieszkańców, jak i dla wspólnot mieszkaniowych, gdyż rośliny zawsze są zadbane, odpowiednio przycięte i podlane. Wyglądają pięknie i zdrowo i cieszą oko mieszkańców.

Comments are closed.

  • Hurtownie alkoholi – co warto o nich wiedzieć

    Na współczesnym rynku możemy spotkać się z bardzo różnymi firmami, w tym na pewno z hurtowniami alkoholi. To firmy, którymi w ostatnim czasie interesuje się wielu ludzi i to nie bez powodu. Czym się zajmują hurtownie alkoholi i po co istnieją?
  • Projektowanie wnętrz

    Każde wnętrze ma swój urok i styl. Czasami dzięki kilku drobiazgom, diametralnie zmienia się jego charakter. Nie trzeba dużo, by stare nieatrakcyjne wnętrze, zamienić w nowoczesny i stylowy pokój. Dobrze urządzone wnętrze, wprawi nas w przyjemny nastrój, lub też będzie sprzyjać naszemu odprężeniu. Wystarczą odpowiednio …
  • Zielono mi

    Obecnie króluje wszechogarniająca moda na neonowe kolory. Także w aranżacji wnętrz, można doszukać się tego rosnącego trendu. Na szczęście bardziej można się tu doszukać zielonych i cytrusowych kolorów, ale czasem też spotkać można aranżacje, które neonem różu uderzają bardzo mocno w zmysł wzroku paraliżując go …
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
« Lis    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031